رئیس شورا در دیدار با مسئولان جامعه حمایت ازبیماران ام.اس ایران

IMG 20150803 232057
 ازتجارب مفید سایرسازمانهای مردم نهاد،بهره بگیرید

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی جامعه ام.اس
حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در دیدار با تعدادی از اعضای هیأت مدیره جامعه حمایت از بیماران ام.اس  با اشاره به تجربیات تشکلهای مردم نهاد ایران در حوزه های مرتبط با یاری رسانی به بیماران خاص، گفت: به حمد الهی و با رویکرد مثبت ملی؛ این فعالیت ها باعث شده است تا فرهنگ سازی برای مقابله با ریشه های مسبّب بیماری مذکور و کنترل عوارض ناشی از آن، به نحو مطلوبی صورت پذیرد.
تعامل نهادهای مردمی با یکدیگر، موجب هم افزائی توان این مجموعه ها می شود
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ضمن تأکید بر ضرورت ارتباط گیری بیشترجامعه حمایت ازبیماران ام.اس ایران با مجمع خیرین سلامت کشور، اظهار امیدواری کرد تا تعامل روزافزون اینگونه نهادهای مردمی با یکدیگر باعث هم افزائی توان مجموعه های مردم نهاد شود.
باید برنامه محور باشید
رئیس هیئت اُمنای مجمع خیرین سلامت استان تهران در ادامه سخنان خود به تبیین جایگاه والای وقف در پیشبرد اهداف نظام سلامت پرداخت و گفت: باید برنامه محور باشید تا با تدوین خواسته ها و مطالبات خود، زمینه های کاهش مشکلات مبتلایان به بیماران ام.اس را فراهم آورید.
IMG 20150803 232925
در ادامه آقای بابائی «رئیس جامعه حمایت از بیماران ام.اس» به ارائه گزارشی از فعالیت های این سازمان مردمی و نهاد حمایتی پرداخت.وی گفت با توجه به گسترش روزافزون این بیماری در سطح جهان و بخصوص در کشور عزیزمان اثار مخرب این بیماری بجز بیمار ،خانواده های انها را به شدت درگیر نموده و مسایل و مشکلات آن ها را بیش از پیش فراهم آورده است.هزینه های درمان سنگین و کمبود امکانات باعث  فشار به لایه های زیرین خانواده شده و امکان تامین هزینه های درمانی را برای آن ها دشوار ساخته است.
بابایی ضمن ارایه توضیحات از رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بعنوان مهم ترین دستگاه مردمی و مذهبی کشور خواست تا با ارایه رهنمودها و اطلاع رسانی به مردم، بیماران و مردم عزیز کشورمان را در مقابله با شیوع و پیشگیری از این بیماری یاری رسانند.

 

IMG 20150803 232951

جوملا فارسی